Reprezentant tehnic si de vanzari – inside sales

Căutăm coleg care :

  • Sa fie disponibil de a oferi serviciile sale oamenilor cu care interactioneaza, incepand de la colegi la toti angajatii si colaboratorii firmei REBELS.
  • Cunostiinte in crearea de oferte utilizand informatii furnizori, cunostiinte operare calculator, e-commerce, social media, soft  ERP Socrate .
  • Fara experienta relevanta de lucru.
  • Persoana buna cunoscatoare de sine, congruenta, pasionata de tehnica si motivata sa creasca professional .
  • Buna comunicare, spirit practic orientat catre servicii catre oameni.
  • Limba engleza nivel  baza/mediu, carnet de conducere prezinta un avantaj.
  • Studii tehnice de specialitate reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

  • Operare ERP (Socrate) :Oferte, comenzi furnizori, actualizarea listelor de pret.
  • Actualizare si introducere date website Rebels (https://rebels-grup.ro/) :
    • Fise tehnice produse, descriere produse, modificare si incarcare poze, verificare preturi.
    • Verificarea site-urilor furnizorilor si incaracrea produselor noi pe site-ul Rebels.
      • Identificare poze, fise tehnice, brosuri, descrieri de produs.
      • Traducerea descrierilor din limba engleza folosind termeni tehnici.
    • Realizarea brosurilor pentru unele echipamente de pe site.
    • Utilizarea platformei WordPress.
    • Utilizarea diferitelor programe de editare a pozelor si documentelor, ex: Irfanview sau Adobe.
  • Oferirea de informatii referitoare la produse clientilor care suna de pe site-ul web.
  • Accesarea platformelor online ale furnizorilor:
    • Identificare produsele, preturi, termene de livrare si realizarea comenzilor pentru produselel necesare.
  • Efectuarea de oferte tehnice si comerciale la clienti, informarea acestora cu privire la termenele de livrare actualizate si trimiterea documenteler aferente livrarii, packing list produse si certificate.